Dodanie znaku wodnego do zdjęcia (lub większej ilości zdjęć) możemy podobnie jak w przypadku dodawania ramki lub masowej zmiany rozmiaru dokonać przy pomocy digiKam i Menadżera Kolejki Wsadowej. W tym celu zaznaczamy zdjęcie do którego chcemy dodać znak wodny (lub większą ilość zdjęć.

Następnie z paska menu u góry wybieramy: Narzędzia -> Menadżer kolejki wsadowej. Do kolejki dodajemy narzędzie Dekoruj -> Dodaj znak wodny i jak w przypadku innych narzędzi mamy do wyboru parę opcji takich jak np. znak wodny w postaci tekstu – gdzie możemy wpisać dowolny tekst, wybrać rodzaj czcionki, kolor, przezroczystość, kolor tła, przezroczystość tła, rozmiar, położenie (w tym margines) lub znak wodny w postaci obrazu – tutaj wybieramy tylko rozmiar, położenie oraz margines.

Dobrze jest stworzyć katalog do którego zapiszemy zdjęcia ze znakiem wodnym, w sytuacji gdyby coś nie poszło po naszej myśli zawsze można skasować, nanieść poprawki w ustawieniach i poprawić znak wodny. Klikamy „Uruchom” i gotowe.

Szczególnie podoba mi się w tej metodzie wybór wielkość tekstu w stali procentowej, a nie wielkości pikseli czy wielkości czcionki. Przydatne jest to w sytuacji gdy dodajemy znak wodny do plików o różnej wielkości – nie trzeba pamiętać o rozmiarze czcionki. Łatwo i szybko, polecam. Mi się podoba.

Reklamy